Mycie kolektorów słonecznych

Czyszczenie kolektorów i paneli baterii słonecznych

mycie paneli słonecznych
Kolektory słoneczne

Obecnie coraz częściej jako źródło energii wykorzystuje się systemy solarne. Składające się z wielu ogniw fotogalwanicznych panele, montowane są najczęściej na znacznych wysokościach ( dachy budynków ). Zazwyczaj zamocowane są pod kątem 15 - 45 stopni, w wyniku czego zabrudzenia emisyjne pochodzące z otaczającego środowiska osiadają na na nich szybciej, niż na pionowych powierzchniach szklanych. Taki montaż sprawia również, że woda deszczowa nie jest w stanie dokładnie ich zmywać. Zabrudzenie baterii słonecznych znacznie obniża ich zdolność do generowania energii, dlatego niezbędne jest ich okresowe czyszczenie przy użyciu specjalistycznej chemii oraz wody zdemineralizowanej, która nie powoduje odkładania się wapieni na ich powierzchni.

Do okresowego mycia takich ogniw stosujemy technologię, której używamy do mycia elewacji szklanych. Mycie przy użyciu lekkich tyczek oraz wody destylowanej ma w tym wypadku szereg zalet:

  • zdemineralizowana woda, wspomagana profesjonalną chemią bardzo dobrze rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia z paneli
  • bardzo lekka konstrukcja tyczki, wykonanej z włókna węglowego, na końcu której zamontowana jest specjalna szczotka wywiera minimalny nacisk na panele
  • regulowana długość tyczki pozwala myć panele baterii bezpośrednio z ziemii, co znacznie ogranicza prawdopodobieństwo ich uszkodzenia
^do góry

Usługi mycia paneli i kolektorów słonecznych: woj. opolskie, dolnośląskie, śląskie i małopolskie. Większe zlecenia wykonujemy na terenie całego kraju.

^do góry

Czyszczenie posadzek

Mycie elewacji i przeszkleń

Wynajem maszyn czyszczących

Obsługa fontann i basenów

Sprzątanie, czyszczenie, doczyszczanie

Sprzątanie przemysłowe

^do góry