Czyszczenie i pranie wykładzin

Czyszczenie wykładzin dywanowych

firma czyszcząca wykładziny w opolu
Wykładzina biurowa wyczyszczona maszynowo

Oferujemy pranie wykładzin dywanowych powszechnie stosowanych m.in. w:

  • biurach
  • przedszkolach
  • hotelach
Wykładziny ułożone w takich miejscach, obciążonych dużym ruchem szybko brudzą się, szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Dzięki okresowemu czyszczeniu odzyskują świeżość i kolorystykę. Oferujemy pranie wykładzin dwoma metodami:

Metoda szamponowania

Zwana też metodą 'suchej piany' polega na czyszczeniu wykładziny maszyną z tarczą obrotową przeznaczoną specjalnie do wykładzin. Po odkurzeniu wykładziny i punktowym usunięciu plam, na jej powierzchni rozkładana jest piana środka czyszczącego. Następnie wykładzinę szoruje się miękka szczotką, osadzoną na szorowarce. Po odessaniu rozpuszczonego brudu, wykładzina jest "zaczesywana" w jednym kierunku. Zaletą tej moetody jest mozliwość szybkiego korzystania z wykładziny po jej wyczyszczeniu.

Metoda ekstrakcyjna

W tej metodzie używamy specjalnego odkurzacza zwanego ekstraktorem, który w jednym cylku roboczym natryskuje na wykładzinę odpowiedni środek czyszczący oraz odsysa związany z nim brud. Metodę tą wykorzystuje się również przy praniu tapicerki samochodowej oraz mebli.

Materiał, z którego wykonana jest wykładzina ma też wpływ na dobór właściwego środka czyszczącego. Wyładziny wykonywane są m.in. z wełny, polipropylenu lub poliamidu, dlatego w zależności od materiału dobiera się chemię o odpowiedniej wartości PH. Z reguły nigdy nie wolno stosować silnie spolaryzowanych roztworów ( mocnych kwasów czy zasad ), należy też pamiętać, że np. wełna nie może być czyszczona tak silnymi środkami jak polipropylen.

^do góry

Czyszczenie i pranie wykładzin biurowych: Katowice, Sosnowiec, Czeladź, Gliwice, Zabrze, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno. Województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie. Większe zlecenia wykonujemy na terenie całego kraju.

^do góry

Czyszczenie posadzek

Mycie elewacji i przeszkleń

Wynajem maszyn czyszczących

Obsługa fontann i basenów

Sprzątanie, czyszczenie, doczyszczanie

Sprzątanie przemysłowe

^do góry